LLMZA

  • Lauksaimniecības zinātņu nodaļa

  • Inženierzinātņu nodaļa

  • Pārtikas un veterinārmedicīnas zinātņu nodaļa

  • Mežzinātņu nodaļa

  • Agrārās ekonomikas zinātņu nodaļa

Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātņu asociācija izdevusi pirmo informatīvo biļetenu

Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātņu asociācija (Nordic Association of Agricultural Sciences - NJF) ir izdevusi pirmo informatīvo biļetenu. Biļetens tiks publicēts aptuveni piecas reizes gadā.

Biļetenā tiks apkopotas ziņas un informācija no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Tajā tiks publicētas NJF gaidāmās, kā arī notikušās aktivitātes, aktualitātes no Ziemeļvalstu un Baltijas valstīm, informācija par cilvēkiem, organizācijām un projektiem.

NJF valde ir uzsākusi īstenot jaunu asociācijas stratēģiju, kurā ir akcentēts uzdevums - NJF kļūt par aktīvu platformu, kas nodrošina auglīgu sadarbību starp lauksaimniecības speciālistiem Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

2023. gada pavasarī par jauno NJF ģenerālsekretāri sāka strādāt Silvija Gaiani. Biļetenā viņa iepazīstina ar sevi un savu pētniecības jomu: ilgtspējīga pārtikas sistēmas, pārtikas uzņēmējdarbība un inovācijas un lauku attīstība.

Biļetena sadaļā „Locekļi fokusā” (MEMBERS IN FOCUS) ir publicēta intervija ar akadēmiķi, profesori Baibu Rivžu, kura jau 25 gadus ir NJF locekle.  Profesore pozitīvi  raugās uz lauksaimniecības zinātnes un NJF nākotni: „Mums ir iespējas attīstīt sadarbību un veikt pētījumus, kas ir nozīmīgi globālai sabiedrībai un ieguldīt lauksaimniecības industrija attīstībā”.

Vairāk informācijas pirmajā publicētajā biļetenā  šeit  https://nordicagriculture.eu/njf-newsletters/