LLMZA

DISARM

LLU organizē semināru 2022. gada 17. jūnijā

Projekta "Inovatīvu risinājumu
izplatīšana antibiotiku rezistences mazināšanai (DISARM)’"
ietvaros, sadarbībā ar Latvijas apvienoto putnkopības
nozares asociāciju un AS Putnu fabrika ‘’Ķekava’

Uzaicinājums un darba kārtība (PDF)

DISARM projektā aktivitātes

DISARM projektā pēdējos mēnešos ir notikušas vairākas aktivitātes - veiksmīgs sabiedrības iesaistes vebinārs un projekta sanāksme decembra sākumā, kā arī pirmā ikgadējā pētniecības prioritāšu ziņojuma publicēšana janvāra sākumā. Šobrīd notiek gatavošanās 2020.  gada aktivitātēm.

Lasīt tālāk ...

LLMZA piedalījās projekta DISARM vadības seminārā Lielbritānijā

Disarm Logo - RGB 72dpi 5cmLLMZA prezidente akad. Baiba Rivža no 7. līdz 10. jūlijam piedalījās projekta DISARM vadības seminārā Lielbritānijā. Vadības seminārs notika Nacionālajā Lauksaimniecības centrā Lielbritānijā (Stoneleigh, Kenilworth).

Semināra laikā tika akceptēti un iesniegti EK kopējie LLU un LLMZA darba grupu izstrādātie riska vadības un datu vadības plāni.

Lasīt tālāk ...

LZA LMZN un LLMZA piedalās jaunā Horizonta 2020 projektā DISARM

Disarm Logo - RGB 72dpi 5cmHorizonta 2020 projekts DISARM (Dissemating Innovative Solutions for Antibiotic Resistance management) ir lauksaimnieku, veterinārārstu, konsultāciju dienestu, akadēmisko aprindu un rūpniecības sadarbība, lai veicinātu atbildīgu antibiotikas produktu ražošanas izmantošanu, lai mazinātu antibiotiku rezistences draudus. DISARM ir tematisks tīkls, kurā galvenā uzmanība pievērsta praksei, ko ieviesušas inovatīvas saimniecības, kurās tiek veikti pētījumi, lai samazinātu rezistenci pret antibiotikām lopkopības sistēmās.

Lasīt tālāk ...

LZA LMZN, LLMZA sadarbībā ar LLU piedalās jaunajā Horizonta 2020 projektā DISARM

Disarm Logo - RGB 72dpi 5cmAr vadības grupas semināru Ģentē (Beļģijas) uzsākās jauns Horizonta 2020 projekts DISARM (Disseminating innovative solution for antibiotic resistance management). Projektu vada Beļģijas valsts zinātniski pētnieciskais institūts ILVO (www.ilvo.vlaanderem.be). Projekta realizācijas laiks ir plānots no 2019. Līdz 2021.gadam. Projektā iesaistītas 10 partnervalstis, tai skaitā Latvija, ko pārstāv LLU sadarbībā ar LZA LMZN un LLMZA pētniekiem. No Baltijas valstīm mēs esam vienīgie partneri. Projekta realizācijā aktīvi uzsākuši EAF, VF un LF zinātnieki. Projektu vada profesore B.Rivža no ESAF.

Lasīt tālāk ...