LLMZA

  • Lauksaimniecības zinātņu nodaļa

  • Inženierzinātņu nodaļa

  • Pārtikas un veterinārmedicīnas zinātņu nodaļa

  • Mežzinātņu nodaļa

  • Agrārās ekonomikas zinātņu nodaļa

Konkurss „Sējējs”

Apbalvoti Zemkopības ministrijas konkursa „Sējējs-2012” grupas

Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai” laureāti

Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija (turpmāk – LLMZA) ir nodrošinājusi darbu vērtēšanu Zemkopības ministrijas konkursa „Sējējs-2012” grupā Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai” un šī gada 19. oktobrī Zemkopības ministrijas organizētā noslēguma pasākumā pasniegti diplomi konkursa laureātiem.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas 2012. gada 7. maija
rīkojuma Nr. 89 1. pielikuma „Konkursa „Sējējs – 2012” nolikums” 12. punktu par konkursa dalībnieku grupā „Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai” (turpmāk – Konkursa grupā) varēja būt jaunais zinātnieks, kurš izstrādājis zinātnisko darbu, kas saistīts ar lauksaimniecību un lauku attīstību un kurš šajā akadēmiskajā mācību gadā ir aizstāvējis šo zinātnisko darbu Promocijas padomē.

Kopumā konkursa grupā tika iesniegti septiņi darbi, no kuriem vērtēšanas komisija akadēmiķa, profesora Aleksandra Jemeļjanova vadībā Zemkopības ministrijas apbalvojuma saņemšanai izvirzīja šādus darbus:

Konkursa laureāts:

Dr. oec. Vivita Baumane, promocijas darbs „Kadastrālās vērtēšanas modeļu pilnveidošana”, zinātniskais vadītājs asociētā profesore, Dr. oec. Velta Paršova

Veicināšanas balvas:

Dr. agr. Iveta Gūtmane, promocijas darbs „Auzeņaireņu un hibrīdo aireņu produktivitātes veidošanās agrocenoloģiskais pamatojums”, zinātniskais vadītājs profesors, Dr. agr. Aleksandrs Adamovičs

Dr. sc. ing. Ilga Gedrovica, promocijas darbs „Ar kaltēta topinambūra (helianthus tuberosus pulveri bagātināti miltu konditorejas izstrādājumi”, zinātniskā vadītāja   profesore, Dr.sc.ing. Daina Kārkliņa, promocijas darba konsultante profesore, Dr. habil. sc. ing. Lija Dukaļska.

 

Darbi tika vērtēti, balstoties uz četriem kritērijiem – 1) tēmas aktualitāte lauksaimniecības un lauku attīstības kontekstā, 2) tēmas novitāte, 3) zinātniskais līmenis, 4) pētījuma publicitātes līmenis. Konkursa grupa komisijas locekļi norādīja, ka kopumā augstu vērtējami ir visi iesniegtie darbi.

 

Darbu iesniegšana

 

Darbu iesniegšana konkursa “Sējējs – 2012”
grupā “Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai”


Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija aicina līdz šī gada 2.jūlijam iesniegt darbus konkursa “Sējējs 2012” grupā “Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai”.
Konkursa dalībnieku grupā “Zinātne lauku attīstībai” var pieteikties: jaunie zinātnieki, kuru promocijas darbs saistīts ar lauku attīstību un dotajā akadēmiskajā mācību gadā (2011.gada augustā – 2012.gada jūnijā) aizstāvēts promocijas padomē.

 Iesniegumā norāda darba autoru un darba nosaukumu, un tam pievieno:

  • zinātniskās padomes sēdes (vai līdzvērtīgas institūcijas) protokola izrakstu par darba virzību konkursam,
  • darba autora dzīves un darba gājuma aprakstu (CV) piecos eksemplāros, iekļaujot publicēto zinātnisko darbu sarakstu un sarakstu par dalību projektu īstenošanā,
  • zinātnisko darbu piecos eksemplāros (iespējams iesniegt arī divus darba oriģināleksemplārus un trīs kopsavilkumus). Pēc konkursa norises četri darba eksemplāri (vai viens darba oriģināleksemplārs un trīs kopsavilkumi) tiks atdoti autoriem.


Adrese: Latvijas Zinātņu akadēmija Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļa, Akadēmijas laukums 1 (2.stāvs, 204.kab.), Rīga, LV 1050. Tālruņi uzziņām: 67223448, 26363506, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Vairāk detalizēta informācija par konkursu mājas lapā www.zm.gov.lv.