LLMZA

  • Lauksaimniecības zinātņu nodaļa

  • Inženierzinātņu nodaļa

  • Pārtikas un veterinārmedicīnas zinātņu nodaļa

  • Mežzinātņu nodaļa

  • Agrārās ekonomikas zinātņu nodaļa

Jaunumi

Lauka un meža izmēģinājumu un eksperimentu skates 2024

7407c3defbd08fb25d56b10c570c3f39 l

Lauka un meža izmēģinājumu un laboratoriju eksperimentu skates–konkurss ir nozīmīgs notikums lauksaimniecības un meža zinātņu jaunajiem pētniekiem un doktorantiem: tā ir iespēja prezentēt savus projektus un pētījumu rezultātus. Ikgadējās lauka skatēs zinātnisko institūtu vadītāji iepazīstina ar institūtos paveikto un iecerēto dažādās pētījumu jomās. Skatēs piedalās LZA Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas (LZA LMZN) akadēmiķi un korespondētājlocekļi, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) mācībspēki un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) locekļi.

Lasīt tālāk ...

UEAA izsludina ikgadējo zinātnisko pētījumu kopsavilkumu konkursu 2024. gadam

e0bbeffcf6eb772914c2e44f5eec25e6 l

UEAA jeb Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabas zinātņu akadēmiju asociācija 10. jūnijā ir izsludinājusi kārtējo ikgadējo zinātnisko konkursu par trim labākajiem zinātnisko pētījumu kopsavilkumiem 2024. gadā (The UEAA “Best Abstracts Scientific Competition for 2024”).

2024. gada noslēgumā UEAA starptautiskā žūrija piešķirs trīs balvas par trim labākajiem kopsavilkumiem. Uzvarētāji saņems balvu “UEAA labāko kopsavilkumu zinātniskā balva”.

Lasīt tālāk ...

Latvijas zinātniekiem trešā vieta UEAA rīkotajā zinātnisko pētījumu anotāciju konkursā

e0bbeffcf6eb772914c2e44f5eec25e6 l

 

Kopumā UEAA (Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabas zinātņu akadēmiju asociācijas) rīkotajā zinātnisko pētījumu anotāciju jeb tēžu konkursā tika iesniegtas 28 tēzes, kas atspoguļo dažādās Eiropas valstīs veikto aktuālo pētījumu problemātiku un rezultātus. Pēc padziļināta divpakāpju novērtēšanas procesa tika atlasītas 7 labāko pētījumu anotācijas, savukārt otrajā posmā pēc padziļinātas analīzes tika noskaidroti trīs labākie uzvarētāji, kuru vidū ir arī Latvijas pētnieku komanda ar ziņojumu "Cecidophyopsis mites and blackcurrant reversion virus on Ribes hosts" (I. Moročko-Bičevska, A. Stalažs, G. Lācis, V. Laugale, I. Baļķe, K. Drevinska, N. Zuļģe, I. Kalnciema, G. Reseviča, K. Kārkliņa, T. Bartulsons, M. Jundzis, L. Lepse, Ņ. Zrelovs, I. Silamiķelis , S. Strautiņa. Institute of Horticulture, Dobele, Latvia; Latvian Biomedical Research and Study Centre, Rīga, Latvia).

Lasīt tālāk ...

21. marts - Starptautiskā meža diena

890602090856167d6e437c240c8755b2 l

LVMI "Silava" vadošais pētnieks LZA akadēmiķis Tālis Gaitnieks, LVMI "Silava" direktors Jurģis Jansons, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Foto - Valsts prezidenta kanceleja.

21. martā – Starptautiskajā meža dienā – tiek atzīmēta un veicināta izpratne par visu veidu mežu un ārpus mežu augošu koku nozīmi pašreizējo un nākamo paaudžu labā. Ar šo dienu saistītās tēmas un pasākumi bieži uzsver izglītību, saglabāšanu un ilgtspējīgu praksi, lai veicinātu ciešāku saikni starp kopienām un to vietējiem mežiem. Starptautiskās meža dienas 2024. gada tēma ir “Meži un inovācijas: Jaunie risinājumi labākai pasaulei”.

Lasīt tālāk ...

Zemkopības ministrija turpinās sadarbību ar zinātniekiem

6f2af146277fd7fc55bac74ad8c2dcb5 l

Ceturtdien, 14. martā, zemkopības ministrs Armands Krauze, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža parakstīja gadskārtējo līgumu par nepārtrauktu un pilnvērtīgu savstarpējo sadarbību zinātnē un pētniecībā.

Lasīt tālāk ...

Akadēmiķe Baiba Rivža saņem LBTU Studējošo pašpārvaldes "Gada balvu 2023" nominācijā "Mūža ieguldījums"

9cc9cd0e676f41531987bd2f50c5fb80 l

Aizvadīta tradicionālā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Studējošo pašpārvaldes (SP) "Gada balva 2023" svētku ceremonija, kurā īpaši tika sveikti un godināti laureāti 15 dažādās nominācijās. Pasākumā tika izcelti spilgtākie 2023. gada notikumi un godinātas tās personas, kuras devušas būtisku ieguldījumu universitātes tēla celšanā un studējošo labā, tostarp īpašu sveicienu studenti veltīja arī LBTU rektorei Irinai Pilverei, pasniedzot atzinības rakstu un balvu nominācijā "Mūsu rektore".

Lasīt tālāk ...