LLMZA

  • Lauksaimniecības zinātņu nodaļa

  • Inženierzinātņu nodaļa

  • Pārtikas un veterinārmedicīnas zinātņu nodaļa

  • Mežzinātņu nodaļa

  • Agrārās ekonomikas zinātņu nodaļa

Jaunumi

Latvijas zinātniekiem trešā vieta UEAA rīkotajā zinātnisko pētījumu anotāciju konkursā

e0bbeffcf6eb772914c2e44f5eec25e6 l

 

Kopumā UEAA (Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabas zinātņu akadēmiju asociācijas) rīkotajā zinātnisko pētījumu anotāciju jeb tēžu konkursā tika iesniegtas 28 tēzes, kas atspoguļo dažādās Eiropas valstīs veikto aktuālo pētījumu problemātiku un rezultātus. Pēc padziļināta divpakāpju novērtēšanas procesa tika atlasītas 7 labāko pētījumu anotācijas, savukārt otrajā posmā pēc padziļinātas analīzes tika noskaidroti trīs labākie uzvarētāji, kuru vidū ir arī Latvijas pētnieku komanda ar ziņojumu "Cecidophyopsis mites and blackcurrant reversion virus on Ribes hosts" (I. Moročko-Bičevska, A. Stalažs, G. Lācis, V. Laugale, I. Baļķe, K. Drevinska, N. Zuļģe, I. Kalnciema, G. Reseviča, K. Kārkliņa, T. Bartulsons, M. Jundzis, L. Lepse, Ņ. Zrelovs, I. Silamiķelis , S. Strautiņa. Institute of Horticulture, Dobele, Latvia; Latvian Biomedical Research and Study Centre, Rīga, Latvia).

Lasīt tālāk ...

21. marts - Starptautiskā meža diena

890602090856167d6e437c240c8755b2 l

LVMI "Silava" vadošais pētnieks LZA akadēmiķis Tālis Gaitnieks, LVMI "Silava" direktors Jurģis Jansons, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Foto - Valsts prezidenta kanceleja.

21. martā – Starptautiskajā meža dienā – tiek atzīmēta un veicināta izpratne par visu veidu mežu un ārpus mežu augošu koku nozīmi pašreizējo un nākamo paaudžu labā. Ar šo dienu saistītās tēmas un pasākumi bieži uzsver izglītību, saglabāšanu un ilgtspējīgu praksi, lai veicinātu ciešāku saikni starp kopienām un to vietējiem mežiem. Starptautiskās meža dienas 2024. gada tēma ir “Meži un inovācijas: Jaunie risinājumi labākai pasaulei”.

Lasīt tālāk ...

Zemkopības ministrija turpinās sadarbību ar zinātniekiem

6f2af146277fd7fc55bac74ad8c2dcb5 l

Ceturtdien, 14. martā, zemkopības ministrs Armands Krauze, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ivars Kalviņš un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža parakstīja gadskārtējo līgumu par nepārtrauktu un pilnvērtīgu savstarpējo sadarbību zinātnē un pētniecībā.

Lasīt tālāk ...

Akadēmiķe Baiba Rivža saņem LBTU Studējošo pašpārvaldes "Gada balvu 2023" nominācijā "Mūža ieguldījums"

9cc9cd0e676f41531987bd2f50c5fb80 l

Aizvadīta tradicionālā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Studējošo pašpārvaldes (SP) "Gada balva 2023" svētku ceremonija, kurā īpaši tika sveikti un godināti laureāti 15 dažādās nominācijās. Pasākumā tika izcelti spilgtākie 2023. gada notikumi un godinātas tās personas, kuras devušas būtisku ieguldījumu universitātes tēla celšanā un studējošo labā, tostarp īpašu sveicienu studenti veltīja arī LBTU rektorei Irinai Pilverei, pasniedzot atzinības rakstu un balvu nominācijā "Mūsu rektore".

Lasīt tālāk ...

2024. gada 23. februārī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) rīkoja 2023. gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremoniju.

Tika sveikti desmit labāko aizvadītā gada zinātnisko darbu autori un autoru kolektīvi. No Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas kā viens no nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem 2023. gadā tika apbalvots pētījums Progresīva zemkopības sistēma kā pamats vidi saudzējošai un efektīvai Latvijas augkopībai, kura autori ir Dr.agr. Inga Jansone, Dr.agr. Līvija Zariņa, Ph.D. Inga Morozova, Dr.oec. Alberts Auziņš, Dr.oec. Agnese Krieviņa, Dr.geogr. Pēteris Lakovskis, Dr.sc.ing. Aivars Āboltiņš, Mg.soc.sci. Ieva Leimane, Mg.agr. Solveiga Maļecka, Mg.geogr. Dace Piliksere. Institūcija: Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI). Dr.oec. Andris Miglavs, Mg.oec. Astra Varika (SIA EDO Consult).

Lasīt tālāk ...

Ziemeļvalstu Lauksaimniecības zinātņu asociācija izdevusi otro informatīvo biļetenu

Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātņu asociācijas (Nordic Association of Agricultural Sciences (NJF)) biļetenā apkopotas ziņas un informācija no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Tajā tiek publicētas NJF gaidāmās, kā arī notikušās aktivitātes, aktualitātes un informācija par cilvēkiem, organizācijām un projektiem.

Lasīt tālāk ...